مسائل هوشمندانه! 4 سوال ضروری برای اطمینان از هوشمند بودن ساختمان شما در شیراز

Ads Details

Location
Deoli, Rajasthan
Posted On
3 months ago

Additional Details

Ad ID
2114
Ad Views
293

Description

مسائل هوشمندانه! 4 سوال ضروری برای اطمینان از هوشمند بودن ساختمان شما در شیراز

به عنوان بخشی از تیم فنلاند در نمایشگاه 2020 دبی، ما در Granlund هیجان زده هستیم که درباره موضوعات مورد علاقه خود صحبت کنیم: ساختمان های هوشمند و تعمیر و نگهداری هوشمند. در گرما و آفتاب خاور میانه، کسی ممکن است تعجب کند که ما شمال اروپا با آب و هوای یخی و زمستان های یخبندان چه چیزی برای ارائه داریم.

شرایط شدید ما در شمال اروپا و خاورمیانه به این معنی است که ما در واقع اشتراکات زیادی داریم. شدید ما را به چالش می کشد تا تهویه مطبوع و تهویه را بهینه کنیم. همچنین پتانسیل زیادی برای صرفه جویی در انرژی ایجاد می کند. بنابراین، ما باید ساختمان هایمان را هوشمندتر کنیم.

سپس دوباره، سیستم هوشمند در شیراز چیست؟ کوتاه و شیرین آن این است که یک ساختمان هوشمند ترکیبی از فناوری و سیستم هایی است که واقعاً با هم کار می کنند. این به ایجاد شرایط ایده آل برای کاربران ساختمان و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه ها به طور همزمان کمک می کند.

در اینجا چهار سوال کلیدی برای اطمینان از هوشمند بودن ساختمان شما وجود دارد:

1. آیا داده های ساختمان هوشمند شما برای شما کار می کند؟

داده ها در قلب هر ساختمان هوشمند قرار دارند. سیستم‌های مختلف اتوماسیون ساختمان در شیراز، اینترنت اشیا، مدل‌های اطلاعات ساختمان - همگی داده‌های ساختمان را تولید می‌کنند. جریان یکنواخت داده تضمین می کند که این سیستم ها به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و به طور یکپارچه با هم کار می کنند.

جریان خوب داده مانند یک سیستم آبیاری خوب است. با آب بسیار کم، با نام مستعار داده، گیاهان رشد نخواهند کرد. با زیاده روی غرق خواهند شد. جریان روان داده های مربوطه و قابل اعتماد ساختمان به تصمیم گیری درست در زمان مناسب کمک می کند.

یکی از رایج‌ترین موانع بر سر راه ساختمان‌های هوشمند، برون‌سپاری سیستم‌هایی است که حاوی داده‌های ارزشمند هستند یا سیستم‌های بسته‌ای که مانع استفاده کارآمد از داده‌ها می‌شوند. به عنوان یک مالک ملک، داده های ساختمان هوشمند شما در شیراز باید یکی از با ارزش ترین دارایی های شما باشد. داده های شما سرمایه با ارزشی است و باید از آنها به نفع شما استفاده شود.

2. آیا مستاجران خود را خوشحال می کنید؟

با داده های مناسب و سیستم های ارتباط یکپارچه، تنظیم شرایط داخلی مانند سرمایش، گرمایش و تهویه در ساختمان هوشمندو همچنین بهینه سازی استفاده از امکانات مختلف آسان است. شرایط بهینه شده در داخل ساختمان باعث خوشحالی کاربران ساختمان و سودآوری بهتر می شود. همچنین استفاده کارآمدتر از انرژی به کاهش ردپای کربن در ساختمان کمک می کند.

3. آیا تعمیر و نگهداری شما دقیق و مقرون به صرفه است؟

جریان روان داده ها، مدیریت دارایی را در مورد نحوه عملکرد ساختمان در شیرازبه روز نگه می دارد - آیا اتوماسیون ساختمان به طور مطلوب و با توجه به اهداف تعیین شده کار می کند، وضعیت تهویه و غیره چگونه است؟ استفاده خوب از داده ها انجام تعمیر و نگهداری بر اساس نیاز دقیق را آسان می کند و از هزینه های غیر ضروری نگهداری جلوگیری می کند.

علاوه بر این، ما دائماً در حال کار بر روی یادگیری ماشین (ML) و سایر راه‌حل‌های هوش مصنوعی (AI) هستیم تا گامی جلوتر در تعمیر و نگهداری برداریم. اگر ساختمان هوشمند شما از قبل به شما بگوید چه زمانی به تعمیر و نگهداری نیاز است؟

4. آیا از نرم افزار مناسبی استفاده می کنید؟

یکی از اجزای کلیدی در یک ساختمان هوشمند، نرم افزار هوشمند مدیریت تسهیلات به کمک کامپیوتر (CAFM) است. نرم افزارهای سطح بالا در بازار داده های ساختمان هوشمند را از منابع داده های مختلف ترکیب و تجزیه و تحلیل می کنند. با این نرم افزارهای هوشمند به راحتی می توان ساختمان هوشمند و مصرف انرژی آن را ردیابی کرد و تنظیمات بهینه را در زمان مناسب انجام داد. این نرم افزار اثرات را اندازه گیری می کند و داده های زمان واقعی را در مورد صرفه جویی در هزینه و انرژی ارائه می دهد.

راه حل ما Granlund Manager مبتنی بر ابر است که در 60000 امکانات در 30 کشور، از جمله همه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، استفاده می شود. اجرای Granlund Manager سریع و ساده است و عملکردهایی متناسب با نیازهای خاص دارد. به طور متوسط، این نرم افزار به صرفه جویی 20 تا 30 درصدی در انرژی کمک می کند.

ما معتقدیم که ساختمان های هوشمند چیزهای بیشتری برای ارائه دارند. در فنلاند، ما به طور سیستماتیک فناوری را توسعه داده و به کار برده ایم تا به ما کمک کند در شرایط سخت خود پیشرفت کنیم. با یادگیری از یکدیگر و شرایط سخت خود، ما دائماً در حال کشف راه‌های پایدارتر برای خوشحال کردن کاربران و مالکان ساختمان هوشمند خود هستیم.

بهره وری انرژی سیستم هوشمند در شیراز بهبود یافته است

گرمایش و تامین برق خانه ها با کارایی بیشتر در دستیابی به اهداف انتشار CO2 بسیار مهم است زیرا در حال حاضر حدود 30 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای در کشورهای توسعه یافته از خانواده های خانگی است. در حالی که به وضوح پذیرش بیشتر فن آوری های جا افتاده مانند عایق دیوار/سقف ضخیم تر مهم است، همچنین زمینه زیادی برای مشارکت فناوری های نوظهور وجود دارد.

پنل های خورشیدی فتوولتائیک، که در حال حاضر در حدود 3.5 درصد از خانه های بریتانیا نصب شده اند، یک هدف مستمر برای نوآوری هستند. یکی از رویکردهای نوظهور ساخت سلول های فتوولتائیک پشت سر هم است که از یک لایه جذب کننده نور اضافی برای برداشت موثرتر انرژی خورشیدی استفاده می کنند. آکسفورد PV یک بازیگر پیشرو در اینجا است، با معماری پشت سر هم پروسکایت روی سیلیکون که کارایی بالاتری را نشان می دهد (29.5٪ در نمونه آزمایشگاهی اخیر). در حال حاضر در حال توسعه یک خط تولید برای تولید انبوه این سلول های پشت سر هم با کارایی بالا است.

با این حال، پانل های خورشیدی مبتنی بر سقف سفت و سخت گزینه مناسبی برای هر ساختمانی نیستند. جایگزین دیگر سلول های خورشیدی نیمه شفاف است که می تواند به عنوان لایه های نازک روی پنجره ها اعمال شود. اگرچه کارایی کمتری دارد، اما از آنجایی که نور به وضوح کمتری جذب می‌شود، سلول‌های خورشیدی نیمه شفاف، پنجره‌های موجود را قادر می‌سازد تا برای برداشت انرژی استفاده شود. توسعه بیشتر، که در حال حاضر در مراحل اولیه خود است، فتوولتائیک فتوکرومیک است که نسبت بیشتری از نور خورشید را در روزهای آفتابی جذب می کند.

Show More

Location